Archiv:

Okresní fotbal truchlí. Zemřel obránce Aleš Vybíral

Vracov – Vracov ani Bzenec o víkendu nedali gól a prohráli. Hráče, členy realizačních týmů, funkcionáře i fanoušky obou okresních fotbalových oddílů ovšem na konci víkendu zdrtila mnohem smutnější zpráva. V neděli 10. května po krátké těžké nemoci zemřel stoper Aleš Vybíral. Bylo mu osmatřicet let.

Celý článek najdeš ZDE

____________________________________________

Největší odměna? Spokojení hráči i fanoušci, říká Rotter

Žádovice – Bez útočníka Karla Ingra, který má namířeno do Vracova, se na jarní boje ve třetí třídě připravují fotbalisté Žádovic. Sokol sice po polovině sezony ztrácí na vedoucí Kozojídky ve skupině B šest bodů, ale na návrat do okresního přeboru nepomýšlí.

Zkušený útočník Karel Ingr na podzim pomohl Žádovicím k třetímu místu. Na jaře však zřejmě bude působit ve Vracově. Autor: DENÍK/Libor Kopl

„Postup určitě není naší prioritou. Současné umístění odpovídá síle mužstva," říká trenér Žádovic Karel Rotter. Bývalý gólman, který na Hodonínsku působí i jako rozhodčí, chce na jaře udržet domácí neporazitelnost a bavit věrné fanoušky atraktivním fotbalem. „Naším cílem je udržet se v tabulce nahoře a boj o postup znepříjemnit klubům, kteří na něj naopak usilují," prohlásil Rotter. „Když budou hráči i fanoušci po utkání ze stadionu spokojeně odcházet, bude to nejlepší ocenění naší práce," přidává. „Chápu, že funkcionáři chtějí pro své kluby to nejlepší a jen vyhrávat, ale hlavně si každý musí uvědomit, že fotbal je jen sport a na světě jsou mnohem důležitější věci," dodal.

Žádovice zahájily zimní přípravu již v sobotu 10.ledna. Hráči Sokola se k nabírání fyzické kondice scházejí dvakrát týdně. Vedení klubu mužstvu naplánovalo pět přípravných zápasů na umělé trávě. „Jedno je již za námi, když jsme ve Strážnici remizovali s Moravským Pískem 1:1," hlásil Rotter.

Zpestření pro celek z Kyjovska je soustředění, které fotbalisté Žádovic absolvují v Rosicích, kde budou ubytováni v hotelu Slovan. „Hráči tam najdou veškerý komfort," říká Rotter.

Vedení Sokola žádné velké změny nechystá. Hostování skončilo Velebovi z Vlkoše, citelnou ztrátou je pak odchod útočníka Karla Ingra, který se rozhodl pomoci Vracovu v boji o udržení nejnižší krajské soutěže. „Bude nám chybět, protože ve třetí třídě byl nadstandardním hráčem," uvědomuje si Rotter.

Ve Vracově rovněž zahájil zimní přípravu kmenový hráč Žádovic Jiří Zbořil. Ten oblékal dres posledního týmu první B třídy už na podzim. Funkcionáři Sokola se snaží najít především za Ingra náhradu. „Mohu prozradit, že jsme oslovili tři hráče, z nichž dva působí ve vyšších soutěžích. Jména zatím neprozradím, ale když se ve finále podaří zrealizovat příchod alespoň jednoho z nich, tak budu velmi rád, protože jednání jsou složitá," prohlásil Rotter.

Žádovice neshánějí velká jména, spíše chtějí rozšířit úzký kádr a mužstvo doplnit. „Nejsme nuceni za každou cenu někoho přivést, jen by bylo potřeba zvýšit konkurenci. Někteří hráči si totiž myslí, že mají místo jisté a to je špatně," uvedl Rotter, který spoléhá i na Adama Smoláka, jenž stále laboruje se zraněním.

Žádovice chtějí na jaře potrápit vedoucí Kozojídky a prohnat i momentálně třetí Vlkoš. Jednatřicet bodů jim navíc dává klid na práci i zapracování mladých kluků do sestavy. „Samozřejmě bodů mohlo být i více, ale i tak panuje s umístěním spokojenost. Za zmínku stojí, že jsme na podzim v domácím prostředí neztratili ani bod. Doufám, že tato série bude na jaře pokračovat," dodal Rotter.

Autor: Libor Kopl

Zdroj: Hodonínský deník 17.2.2015

...........................................................................................

Ve dnech 19. - 21. 2. 2015 je domluvené soustředění v Rosicích (hotel Slovan Rosice). Odjezd je naplánován ve čtvrtek cca v 17hod. Příjezd v neděli kolem 14hod. Prosím hráče, aby si na tento termín naplánovali volno.  

 

Děkuji. Rotter Karel

...........................................................................................

Představujeme hráče: Udržal Roman (1973)

kariéra: Zbrojovka Brno, Slavkov u Brna, Bučovice, FC Kyjov, Hodonín, FC Vracov, FK Šardice, Mokrá-Horákov, Osvětimany, Moravany, Žádovice

 

1. Kdo mě přivedl k fotbalu:

Byl to otec, který mě začal učit hrát fotbal už v 5 letech. Bylo to ve Slavkově u Brna, to je také mé rodné město.

 

2. Trenéři, na které vzpomínám:

V mládežnických kategoriích to byl pan Lambert Šmíd, který mně trénoval ve Zbrojovce Brno. V dorostu to byl pan František Harašta, který byl šéftrenérem ve Zbrojovce Brno a udělal toho pro český mládežnický fotbal mnoho. Rád také vzpomínám na Luboše Blahu, Františka Kordulu. V Žádovicích je trenérem pan Karel Rotter, který je komunikativní a mužstvu se věnuje maximálně. Vzhledem k tomu, že fotbal hraji již 35 let, tak jsem spolupracoval a přišel do kontaktu s velkým množstvím trenérů a funkcionářů, na které rád vzpomínám, ale nebudu je všechny jmenovat.

 

3.Oblíbený hráč, spoluhráč:

Mezi mé oblíbené spoluhráče, patřil Radek Basta. Tento odchovanec Baníku Ostrava, který působil také v Kyjově a v mládežnické reprezentaci, nastoupil na MS do 20 let, je se mnou v kontaktu do dnešní doby.

Rád vzpomínám na spoluhráče Marcela Cupáka, který hrál také 1. ligu, v současné době je trenérem Slavkova, také jsem s ním v kontaktu.

Dobrá parta byla během mého působení v Kyjově v letech 1996 - 2000, kdy Kyjov hrál 3. ligu.

 

4. Oblíbený tým:

Mé srdcové mužstvo je Manchester United, fandím mu velmi dlouho, ale jsem také velký fanouškem hokejové Komety Brno. Vzhledem k tomu, že Brno je přístupnější než Manchester, jsem pravidelným divákem Komety. Na MU.se dívám aspoň v televizi, ale to nesmí hrát proti FC Barcelona, protože té fandí má přítelkyně.

 

5. Spokojenost v Žádovicích:

V Žádovicích jsem po fotbalové stránce spokojený, protože se mi na můj věk daří střelecky. Tým hrál na podzim celkem dobře, 2. místo po 1. části je uspokojivé a dává naděje bojovat o přední příčky. Mladí hráči se musí stále zlepšovat, přistupovat k tréninkům i zápasům zodpovědněji. Můžou se také něco přiučit od nás starších, kterých je v týmu více.

 

6. Moje budoucnost:

Fotbal je má srdcová záležitost, které jsem celé své mládí, nejen mládí, obětoval a  věnoval veškerý volný čas, někdy i na úkor rodiny.

Zdraví mi celkem sloužilo, vyhýbalo se mi vážnější zranění. Aktivně bych chtěl ještě pár let hrát, ale všechno je to otázka zdraví, energie a kondice, protože chuť hrát je stále velká i v mém věku.

Těším se na jarní část soutěže a zdravím všechny fanoušky žádovické kopané. Přeji také všem příznivcům kopané vše nejlepší v Novém roce, hlavně zdraví. Také si dovolím popřát hokejové Kometě ligový titul.

...........................................................................................

Informace z kabiny:

Po zimní přestávce se vedení klubu domluvilo na další spolupráci s trenérským duem Dohnálek-Řezáč.

Ve vedení došlo ke změně předsedy, kdy na vlastní žádost po sedmiletém působení odstoupil Kopřiva Miroslav (na jaře bude působit jako vedoucí mužstva) a jeho místo ve funkci zaujal Ryba Jaroslav.

 

Změny v kádru k 10.2. 14

odešli: Přikryl Adam, Císař Jiří (ukončeno hostování)

            Kunický Lukáš (na zkoušce v Lovčicích)

přišli:  Karlín Roman (TJ Osvětimany 1.B)

           Ingr Karel (Slovan Bzenec K.P)

           Vacenovský Tomáš (Ratíškovice) - na zkoušku

...........................................................................................

Přípravná utkání MUŽI: JARO2014

ne 16.2.   10:00      Žádovice 3:1 Domanín   (0:1) UT Veselí n Mor.

Branky: Tiefenbacher, Zbořil, Uličný - Hrobař

Sestava: K.Rotter - Bělohoubek, Hégr, Spurný, Steinhubel - Hradil, Příkazský, Ingr, R.Toman - Smolák, P.Toman

(46min: Minaříček, L.Valenta, Burger, Tiefenbacher, Zbořil, Uličný, Karlín)

Omluveni: L.Hromada, L.Rotter, Janík P.

___________________________________

ne  2.3.    16:00      Žádovice 1:2 Petrov       (1:1)     UT Strážnice

Branka: Radim Toman

Sestava: K.Rotter - Steinhubel, Hegr, Spurný, Minaříček - Zbořil, Vacenovský, Ingr, Bělohoubek - Smolák, R.Toman

náhradníci: 46 min - L.Hromada, Janík, Hradil, Uličný, P. Toman

___________________________________

ne  9.3.                  Žeravice 3:2 Žádovice   (1:2)   

Branky: Smolák, Zbořil

ČK-43min.: Spurný

Sestava: K.Rotter - Steinhubel, Hegr, Spurný, Karlín - Bělohoubek, Zbořil, Ingr, R.Toman - Smolák, Tiefenbacher

46 min. - L.Hromada, Janík, Uličný, Burgr

___________________________________

ne 23.3.   15:00      Žádovice 3:0 Ježov  (0:0)    

Branky: Vacenovský,Smolák,L.Hromada (PK)

Sestava: K.Rotter - Steinhubel, Hegr, Karlín, Spurný - Bělohoubek, Vacenovský, Ingr, Zbořil - Smolák, Tiefenbacher

( L.Hromada, P.Toman, Hradil, M.Valenta, R. Toman)

...........................................................................................

Přípravné utkání ŽÁCI: 23.3.14

Žádovice 5:5 Kostelec (1:4)

__________________________________________________________________________

Výsledky přípravných utkání - MUŽI: 2013

14.7.13:  Žádovice 2:2 Ježov (0:1)
branky: Spurný, Strmiska (pk)
sestava: Hromada - Valenta Lukáš, Hegr, Steinhubel, Kunický - Zbořil, Strmiska, Císař, Bělohoubek - Hradil, Tiefenbacher
náhr: Smolák, Spurný

21.7.13:  Žádovice 3:1 Vlkoš (1:1)
branky: Kunický, Steinhubel, Přikryl
sestava: Hromada - Valenta Lukáš, Císař, Steinhubel, Kunický - Toman Radim, Bělohoubek, Zbořil, Hradil - Tiefenbacher, Přikryl
střídal: Luža B

28.7.13: Okresní pohár

Prušánky 7:3 Žádovice (5:1)
branky: Spurný, Smolák 2
Hromada(46 Rotter)-Valenta L,Hegr(46 Luža)Steinhubel,Hromada D.-Toman R,Zbořil,Bělohoubek,Hradil-Spurný,Smolák

__________________________________________________________________________

Zimní změny - Muži

23.03.2013 20:00

Zimní změny v A-týmu: (k 23.3.13)

odešli - Válek Michal (Klobouky u Brna)

             Valenta Martin (dlouhodobé zranění)

přišli - Přikryl Adam (Sokol Lovčice- 1.B)

           Vybíral Aleš (FC Vracov - divize)

           Putna Libor (Sokol Vřesovice - IV.tř.)