MUŽI: Žeravice 0:2 Žádovice (0:0)

11.10.2015 20:00

Branky: 55min: Bělohoubek, 65min: Ingr

Sestava: L.Rotter - Spurný( 84 L.Hromada), Hrotek, Zapletal(C), L.Valenta - Smrčka, Ingr, Bělohoubek, R.Toman - Procházka(61 M.Valenta), Uličný

Rozhodčí: Horňáček Kamil 7/10

Zápas očima soupeře: zdroj: http://www.sokolzeravice.cz

První poločas derby se Žádovicemi přinesl bojovný fotbal s několika šancemi na obou stranách, z nichž však ani jedna nebyla proměněna. První velkou šanci měli hosté, kteří v sedmé minutě po propadnutí naší obrany z hranice šestnáctky orazítkovali pravou tyč branky. Naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, ale samostatný průnik Vency Zemana z pravé strany v 15. minutě hostující brankář vytěsnil na roh. V minutě 23. pak po rohu hosté opět stříleli z hranice velkého vápna do tyče, tentokrát do levé. Nakonec jsme mohli branku vsítit i my, ale hlavičku Mirka Glose po rohovém kopu Vency Zemana domácí obránce vyhlavičkoval z brankové čáry. A tak se do kabin odcházelo bez vstřelených branek.

Druhý poločas byl zpočátku pokračováním prvního dějství. Opět se hra přelévala z jedné strany na druhou. Bohužel jako první udeřili hosté. V minutě 55. po naší standardní situaci u jejich branky totiž dokázali přečíslit naši špatně se vracející obranu a z druhé vlny střílející Bělohoubek trefil z 18 metrů přesně k pravé tyči, 0:1. Po pár minutách jsme mohli vyrovnat z pokutového kopu za hraní rukou. Bohužel Honza Benedik zahrál penaltu lajdácky, s jeho slabou a nepřesně umístěnou střelou si gólman lehce poradil.

Od tohoto okamžiku se naše hra začala drolit. A když hosté přidali další branku z trestného kopu, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Hosté byli rychlejší, bojovnější a dravější. My jsme se utápěli v kličkách, souhra vázla, koncentrace na zápas klesala každou minutou. Hosté v klidu drželi dvoubrankové vedení, hrozili z rychlých protiútoků. Sice jsme nakonec dokázali vstřelit branku, ale pro domnělé postavení mimo hru nebyla uznána.  A tak si hosté odvezli tři body.

celý článek najdeš ZDE